sobota 23. listopadu 2013

Internát Černá Laguna

Daleko od měst, až někde v lese, je vybraná škola pro děti bohatých. Internát Černá laguna.

Do této školy a do tohoto internátu přichází Marcos se svou sestrou Paulou. Marcos i Paula jsou sirotci, jejich rodiče zmizeli neznámo kam a jejich poručníkem se stává ředitel internátu.

Kdesi ve městě je psychiatrický ústav. Odtud se neutíká, odtud se jen propouští. Přesto se jedné z chovankyň podaří útěk. Maria, tak se jmenuje, utíká z blázince a její cesta vede... do internátu Černá laguna.

A tak se seznamujeme s osazenstvem jak studentským, tak personálním. Ředitel školy, učitelé a učitelky, pomocný personál - kuchař, hospodyně Jacinta a nově přijatá uklizečka, která se navlas podobá uprchlé Marii.

V internátu a místním lese (zapovězeném lese, podotýkám), se děje něco nekalého. Přichází na to profesor Alfonso, který, zdá se, po něčem pátrá. Snaží se varovat svou oblíbenou studentku Caroline, při svém pátrání je úspěšný, objeví hrůzný nález. Za ten však zaplatí životem.
Skupina dětí, tedy studentů, na popud Caroline, začne pátrat po zmizelém Alfonsovi. Carolin se nabourá do jeho emailové schránky a zjistí, že se tam skrývá jedna jediná zpráva, která jim náhle před očima mizí.

A co dál? Sovy nejsou tím, čím se zdají být, napadlo mě při sledování jejich příběhu. Stejně tak personál školy není tím, čím se zdá být. Mladý kuchař není tím, čím se zdá být, v okolí se nacházejí dvouhlaví králíci, roztrhaná zvířata a tajemství.
Ani skříň v Alfonsově pokoji nevede do Narnie, ale tajnou chodbou na půdu, kde děti objeví nejen pět jmen vyrytých do jednoho z trámů, ale i hrůzný nález sklenice s lidskýma očima. Pět párů lidských očí.

Nebudu popisovat celý děj, protože Internát Černá laguna je několikařadá série, zapeklitě propletená. Vše se komplikuje, důležitou roli hrají i vztahy mezi lidmi, první lásky a žárlivosti mezi studenty, fantazie a schopnosti malé Pauly, a v pozadí toho všeho je cosi zlověstného a nekalého.
Nevím proč, ale nejvíc mi to připomnělo slavný seriál Městečko Twin Peaks. I když Internát je obsahem trochu jinde, záhady a mystéria tu hrají svou roli. I když, jedná se opravdu o záhady?

Internát Černá laguna je příjemným překvapením v sérii seriálů, které se točí jako na běžícím páse. Přestože místy to má prvky telenovely (jedná se o španělský seriál), zachovává skvělou atmosféru strachu a napětí. Brzy mě vtáhly do děje nejen spletité vztahy mezi dospělými, ale i tajemné zprávy, nečekané zvraty a objevy. Při zvuku jemné melodické hry přichází největší mrazení. Sovy nejsou tím, čím se zdají být... a skřítci nejsou vždycky zlí. Jen jsou nešťastní.

První díl tohoto mysteriózního seriálu můžete najít ZDE.
Pokud vás zaujme, další odkazy na uložto...

Moje hodnocení...80%Několik údajů z ČSFD

Internát (TV seriál)

Thriller / Drama / Mysteriózní
Španělsko, 2007, 71x85 min


Internátní škola se stává domovem studenta, který musí dospět, aby mohl chránit svou mladší sestru, mladá matka se při hledání svého synka zaplete do milostného trojúhelníku, skupina teenagerů se rozhodne, že odhalí skrytá školní tajemství, charismatický učitel chce změnit svět v lepší místo pro život, přísná vychovatelka skrývá pod zdánlivě tvrdou slupkou laskavé srdce.(oficiální text distributora)

Obrázky propůjčeny z netu. Pokud bude mít někdo námitky, ať se ozve, ale jsou to jen překopčené obrázky z obalů DVD nebo z plakátů, nikoliv vlastoručně vytvořená díla.

Žádné komentáře:

Okomentovat