neděle 20. prosince 2009

Christina

20.12.2009 - Stephen King (knihovnička)

Anotace:
Arnie a Dennis byli dva obyčejní sedmnáctiletí kluci, dokud Arnie neuviděl LeBayovo staré auto Christinu. Arnie byl k němu přitahován zvláštním kouzlem a koupil ho i proti vůli rodičů. Od této chvíle se hodný, neprůbojný kluk začal měnit. Christina si ho podmanila. Kdokoliv mu ublížil, byl Christinou zničen. I jeho dívka Leigha málem přišla o život. Christinin počítač kilometrů se přetáčí zpět a čím víc toho najede, tím je auto lepší. Christina ničí vše kolem Arnieho, ničí jeho duši, jeho lásku, kamarádství a nakonec...

Román se četl jedním dechem. I když mě představa Christiny - auta nějak neděsila, Stephen King znovu dokázal, že je Pan Vypravěč. Příběh je vyprávěn z pohledu Dennise, který je svědkem toho, jak Arnie auto kupuje, Arnie je autem nadšen a později úplně pohlcen. Dennis vidí, jak se Arnie mění, nejen fyzicky, ale hlavně i psychicky. Z chytrého, i když zakomplexovaného kluka, se stává násilník a hulvát, naplněný nenávistí.
Christina je popsána jako zákeřná mrcha, její věrnost svému majiteli se stává posedlostí a nakonec není poznat, kde začíná věrnost a oddanost "živého" auta a kde se mění v nadvládu a tyranii.

Doporučuji každému, kdo má rád napětí.

Žádné komentáře:

Okomentovat