čtvrtek 6. února 2014

Motivační citáty v únoru

V posledních dnech brouzdám po blozích a zapisuji si různé motivační citáty. Co jsou motivační citáty, jistě víte, koneckonců vyplývá to už ze samotného názvu. Určitě jich několik na blog dám, ale dnes mě zaujaly takové, které inspirují k dosažení úspěchu, ale přitom nesouhlasí s tím, co si pod názvem úspěch představuje leckterý současný byznysman.

"Ten, kdo si přeje zbohatnou za den, bude za rok viset." -- Leonardo da Vinci"Výhrou by neměl nikdo nic ztratit. Všichni by měli ZÍSKAT."-- Bob Burg"Když člověk přijde o bohatství, nepřijde o nic; když přijde o zdraví, přijde o něco; když přijde o charakter, přijde o všechno." - Billy Graham"Jde o to udělat z podnikání a obchodu celoživotní zaměstnání, ne pouze příležitost olupovat v něm po několik let lidi a pak se odebrat na odpočinek." - Tomáš Baťa"Staňte se světovými podnikateli, ať vyrábíte stroje nebo brambory. Vycházejme z názoru, že celý svět byl stvořen, aby sloužil nám, a my jsme se narodili, abychom sloužili celému světu. Dělejme třeba sebenepatrnější věc, ale dělejme ji nejlépe na světě." - Tomáš Baťa"Musíte se zbavit soupeřivého uvažování. Měli byste tvořit a ne soupeřit o to, co již bylo stvořeno.

Nikomu nemusíte nic brát.

Nemusíte bezohledně prosazovat své zájmy.

Nemusíte podvádět nebo někoho zneužívat. Nikdo pro vás nemusí pracovat za méně, než co mu právem náleží.

Nemusíte prahnout po majetku druhých nebo se po něm dívat toužebným zrakem. Nikdo nemá nic, co byste vy nemohli mít, a to, aniž byste to museli komukoliv vzít.

Měli byste se stát tvořiteli a ne soupeři. To, co chcete, dostanete, ale takovým způsobem, že každý člověk, který se
na tom bude podílet, bude mít víc, než má nyní."

-- Wallace Wattles, kapitola šestá, Jistou cestou k bohatstvíCo říkáte na tyto citáty?
Myslím, že v podstatě jsou pravdivé, jen v současné době nepoužité.

P.S. tyto citáty jsem si propůjčila z webu Danla.estranky.
 
 

Žádné komentáře:

Okomentovat