neděle 18. července 2010

Pískle, druhý týden

18.7.2010
Ptačí mládě vydrželo i druhý týden, což se nedá říct o mě, protože už to zmáhá. Ten drobeček totiž má děsnou frekvenci v krmení a protože nejsem vlaštovka, musím jeho dobu krmení prodlužovat. Takže dostává asi po 20 až 45 minutách, někdy i po hodině - nechci ho učit na pravidelnost.

Trochu se začíná opeřovat, ale ještě to není ono. Nevím, v jakém stádiu vývinu jsou ostatní, normálně živené vlaštovky (pořád mám totiž pocit, že je to vlaštovka, možná podle cvrčivého zvuku, který vydávají...). Ale podle toho co psali, tak mládě by mělo příští týden opustit hnízdo. Tedy, v tomhle případě, klec, protože jsme ho přesunuli z krabice do klece.

Nevím, jak to s ním dopadne. Živej je až příliš, když jsem mu posledně oddělala vršek klece a chtěla mu dát baštu, hladovej vyběhl po dečce až ke kraji, přeběh a žuchl na zem... Jak brambora! A to má být létavec!

Vada na kráse - to pískle je děsný čuně. Připomíná mi období malých dětí, které se učí jíst a dvě třetiny jídla skončí rozházené kolem, něco na obličeji, rukách a oblečení a necelá zbylá třetina tam, kde má - v pusince a v žaludku.

Takže naše pískle je s prominutím špinavé jak čuník. A nedovedete si představit, jak pracné je ho čistit tak, abyste mu přitom nerozmáčkli hlavu....

Ptačí mládě vydrželo i druhý týden, což se nedá říct o mě, protože už to zmáhá. Ten drobeček totiž má děsnou frekvenci v krmení a protože nejsem vlaštovka, musím jeho dobu krmení prodlužovat. Takže dostává asi po 20 až 45 minutách, někdy i po hodině - nechci ho učit na pravidelnost.Žádné komentáře:

Okomentovat